И Петар Чех го напушти Челзи

Oткако англискиот прволигаш Челзи го напушти претседателот Петар Бак, а на крајот на преодниот рок ќе замине и директорката Марина Грановскаја, заминување објави и поранешниот голман, сега технички советник Петар Чех.

Поранешниот голман на чешката репрезентација и францускиот прволигаш Рен со Челзи освои 13 трофеи како играч, а на управата на клубот се приклучи во 2019 година.

„Беше привилегија во изминатите три години да се извршува функција во Челзи“, изјави Чех.

Откако клубот од рускиот милијардер Роман Абрамович го купи конзорциумот на чело со Тод Боели, Челзи започна постапка за промена на раководството. Боели привремено ќе ја извршува и улогата спортски директор.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...