Халанд му донесе победа на Сити, Арсенал го прегази Челзи 🎥

Синоќа се одиграа атрактивни пријателски натпревари, а најголемо внимание привлече дуелот помеѓу Манчестер Сити и Баерн Минхен.

Ова воедно беше и деби за Ерлинг Халанд во дресот на Сити и веднаш покажа дека ќе биде големо засилување.

Норвежанецот во 12-та минута го постигна првиот гол во дресот на Сити, на асистенција на Џек Грилиш, а тоа се покажа одлучувачки за победа  на „граѓаните“.

Арсенал убедливо го совлада Челзи со резултат 4:0. Стрелци на головите беа Габриел Жесус, Мартин Одегард, Букајо Сака и Алберт Самби Локонга. Олександр Зинченко дебитираше за Арсенал и покажа дека може да биде големо засилување за „топчиите“.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...