Халанд ги излажа фановите на Сити за тоа кој е негов фудбалски идол 🎥

Ерлинг Халанд како големо засилување пристигна во Манчестер Сити каде што ќе биде новата „деветка“ и ќе се обиде да му помогне на тимот да освојува трофеи.

Меѓутоа неговата изјава на претставувањето баш и не беше најдобро прифатена од фановите на „граѓаните“. Можеби во прв момент да беше, но не потоа кога беше откриено дека Норвежанецот не ја зборува вистината.

Еден од фановите му постави прашање на Халанд кој бил негов најголем идол. Откако малку размисли Халанд го кажа Серхио Агуеро, иконата на Сити. Во продолжение од изјавата додаде и дека има голема колекција дресови од Аргентинецот.

Меѓутоа по оваа изјава фановите на социјалните мрежи го потсетија што зборуваше пред две години. Тогаш Халанд не криеше дека негови идоли се Роналдо и Ибрахимовиќ. Сепак, на претставувањето веројатно му беше незгодно да кажеш дека идоли тие се легенда и поранешен играч на градскиот ривал.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...