Халанд блескаше, Сити го прегази Јунајтед🎥

Манчестер Сити го прегази и посрамоти градскиот ривал Манчестер Јунајтед во дербито на колото во Премиер лигата.

Централна фигура кај „граѓаните“ повторно беше Ерлинг Халанд, кој постигна 3 гола и запиша две асистенции.

Дебаклот на „црвените ѓаволи“ беше најавен уште во првите 10 минути кога погодија Фоден и Халанд за пред ност од 2:0.

Норвежанецот после неколку минути постигна и втор гол, а потоа му асистираше на Фоден за високи 4:0 на полувреме.

На стартот на вториот дел Антони постигна гол за Јунајтед, но Сити не престана да ја полни мрежата на градските ривали.

Повторно главни актери беа Халанд и Фоден, па веќе во 75-та минута резултатот беше 6:1. Пет минути подоцна Марсијал намали на 6:2, а во последната минута беше досуден пенал за „црвените ѓавол“.

Марсијал погоди од белата точка за конечни 6:3 и за да ја ублажи катастрофата на неговиот тим.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...