Гвардиола: Нема друг играч како Халанд

Пеп Гвардиола е импресиониран од Ерлинг Халанд и смета дека на негова возраст нема друг таков фудбалер во светот.

Норвежанецот веќе има постигнато 17 гола во сите натпреварувања за Сити, и веќе собори неколку рекорди во Премиер лигата.

„На негова возраст, никој не може да се натпреварува со него. Бројките зборуваат сами, а во соблекувалната и на теренот сите од Манчестер Сити гледаат работи кои не се во стастиката и кои не прават екстремно среќни што е во нашиот тим“, изјави Гвардиола.

ПОСЛЕДНИ

СДСМ: Мицкоски стои пред одлука, дали ќе ја поддржи европската иднина или ќе го следи патот на Груевски

По 17 години чекање, нашата држава ги започна преговорите со ЕУ и има историска шанса за брз напредок во евроинтеграциите. За реализација на оваа...

Османи и Агелер со заедничко видеообраќање за годишнината од стратешкиот дијалог: Претстојат тешки одлуки, но САД се вашиот најголем пријател, порача амбасадорката

Како стратешки партнери ни претстојат бројни активности со цел адресирање на предизвиците на земјава како што е натамошното зајакнување на нашиот автентичен модел на...

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...