Гвардиола: Левандовски не беше срцето на Баерн

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го коментираше заминувањето на Роберт Левандовски од Баерн Минхен.

Двајцата имаа одлична соработка на „Алијанц Арена“, но Гвардиола тврди дека Левандовски не бил „срцето“ на Баерн Минхен.

„Лева беше важен играч, но не беше срцето на Баерн. Срцето се Ману, Џо и Томас. Исто така, сметам дека Баерн навистина добро се засили и донесе исклучително добри играчи“ , рече Гвардиола алудирајќи на Нојер, Кимих и Милер, по што додаде:

„Сите фудбалери сакаат да доаѓаат во клубови како Реал, Барселона и Баерн. Останатите треба да платат повеќе”, заклучи Гвардиола.

ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...