Гвардиола: Како Халанд се справува со притисокот? Не знам, не спијам со него

Eрлинг Халанд одлично ја започна својата епизода во Манчестер Сити и изгледа дека знае како да се справува со притисокот во Англија.

Очекувањата од Халанд во англиската јавност се големи, затоа новинарите го запрашаа Пеп Гвардиола како норвежанецот се справува со притисокот.

„Не знам како се справува, не спијам со него за да ви одговорам на тоа прашање. Од тоа што го гледам на тренинзите беше смирен по мечот со Ливерпул, смирен и сега по мечот со Вест Хем.

Кога ќе промаши неколку шанси луѓето ќе зборуваат лошо, но морате да бидете смирени и во тие моменти. Халанд е топ напаѓач и знае што треба да прави“, порача шпанскиот стратег.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Меси испратен со свирежи, тој имаше одговор за фановите🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IЛионел Меси синоќа го одигра својот последен натпревар...

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...