Гвардиола ги демантира информациите за Нејмар

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги демантираше информациите на „Паризиен“ дека клубот ја отфрлил можноста да го замени Бернардо Силва за Нејмар.

„Жал ми е за „Паризиен“, но тоа не е вистина. Жал ми е за нив, но информациите што ги добија беа погрешни. Нејмар е одличен играч и, колку што знам, тој е исто така неверојатно добра личност. Според вас, Сити купува по 150 играчи секое лето и тоа не е точно. Жал ми е за Нејмар, секако“, прокоментира Гвардиола.

„Првите впечатоци за Хулијан Алварез, Калвин Филипс, Ерлинг Халанд и Стефан Ортега се доста добри, изгледаат како добри личности. Да се ​​има добра атмосфера во соблекувалната е поважно од тактиката. Постепено ќе ги интегрираме. Тоа нема да се случи за ден или два. Не треба да ги ставаме овие играчи под преголем притисок“, додаде Гвардиола.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...