Груби: Внатрешниот конфликт откри корупција во опозицијата

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, во вчерашната емисија Клик плус на ТВ 21 рече дека ВМРО-ДПМНЕ секогаш ја обвинувала Владата за корупција .

Но, како што рече, внатрешните пресметки меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Данела Арсовска открија дека најголемата корупција постои всушност кај опозицијата.

Тој уверува дека ДУИ и СДСМ не стојат зад, Данела Арсовска. Според Груби, овие „боцки“ доаѓаат од опозицијата за да се замолчи корупцискиот скандал внатре во опозицијата.

 

ПОСЛЕДНИ

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...

Џабе милијардите: На натпревар во Саудиска Арабија присуствуваа 61 гледач

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQСаудиска Арабија вложува милијарди во фудбалот и веќе во лигата во оваа земја...