Груби: Учениците од село Блацe од утре ќе го продолжат патот кон знаењето во своето место

Ден пред почетокот на новата учебна година Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците,  Артан Груби придружуван од министерот за образование и наука, Јетон Шаќири и  заменик директорот на Царинската управа Мухарем Асани денеска го посетија новоизграденото училиште во село Блаце.
„Со министерот за образование и наука Јетон Шаќири и заменик директорот на Царинската управа Мухарем Асани работниот ден го продолживме во просториите на новото изградено училиште во населба Барди во село Блаце.
Задоволство беше да се види ентузијазмот на децата и родителите кои со нетрпение ја очекуваа реализацијата на овој проект.
Нека им е со среќа новото гнездо на знаење на родителите и децата од овој крај!“, напиша Груби на социјалните мрежи.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...