Груби оствари средба со поранешениот врховен командант на НАТО, Весли Кларк.

Задоволство да го пречекам денес на средба поранешниот генерал на Армијата на Соединетите Американски Држави и поранешен врховен командант на НАТО, г. Весли Кларк.
Инспиративен разговор за тридецениското патување на земјата, за миротворните процеси, соживотот, добрососедството, евро-атланското партнерство, интеграцијата во НАТО и Европската Унија, но и за руската агресија во Украина и потребата од енергетскa независност на земјата и регионот.
https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/629785401844315
ПОСЛЕДНИ

Османи објави план од 9 чекори за нормализација на ситуацијата во Косово

Претседавачот со ОБСЕ, министерот Бујар Османи, објави план во девет чекори за деескалација и нормализација на тензиите на северот на Косово. Планот, како што се...

Во експлозија кај Днепар 20 повредени, меѓу кои пет деца

Руска ракета погоди двокатна станбена зграда во близина на Днепар, при што се повредени најмалку 20 лица, меѓу кои пет деца, соопшти синоќа шефот...

Попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Њујорк Тајмс: Најголеми улични демонстрации во Србија по соборувањето на Милошевиќ

  Протестите во Србија поради минатомесечните масовни престрелки се претворија во најголемите улични демонстрации во Белград во саботата откако демонстрантите го соборија Слободан Милошевиќ од...