Груби: Обезбедувањето меѓународни фондови се клучни за економската благосостојба и квалитетниот развој на нашата земја

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денес заедно со претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, министри, државни секретари, пратеници, бизнисмени и граѓани на општина Боговина во просториите на компанијата „Агро Река“ присуствуваа на презентацијата на ИПАРД III програмата за финансиска поддршка во дејноста на земјоделството за периодот 2022 – 2027 година.
„Одржувањето на финансиското партнерство со Европската Унија и обезбедувањето меѓународни фондови се континуиран приоритет во работата на Владата и клучни за економската благосостојба и квалитетниот развој на нашата земја“, истакна Груби.

ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...