Груби: Нема да има реконструкција на Владата

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците,  Артан Груби ги демантираше гласините во врска со наводна реконструкција на Владата или евентуална промена на ешалоните меѓу коалициските партнери.

Првиот потпретседател на Владата во последното појавување пред медиумите рече дека за ваква тема воопшто не е разговарано во Владата.

„Во СДСМ и ДУИ, како и Алтернатива, нема иницијатива за реконструкција или промени во владиниот кабинет. Што се однесува до другите помали партнери, верувам дека треба да им се обратите бидејќи немам секојдневен контакт. Но, таква дебата не е отворена ниту меѓу политичките партии, ниту во Владата“, изјави Груби.

ПОСЛЕДНИ

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQФудбалерот на Манчестер сити, Кевин Де Брујне е најплатениот играч во Премиер лигата.Белгиецот со околу...

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQБаерн Минхен лесно ја заврши работата во Купот на гостувањето кај Пројзен Минстер,...

Саудиска Арабија посериозно ја развива својата нуклеарна програма

Саудиска Арабија ја објави својата посветеност на изградбата на нуклеарна програма, како и ветување дека ќе овозможи поголем надзор над инспекторите за атомска енергија,...

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на...