Груби: Како што ветивме, завршија сите работи во објектот на Поликлиниката „Сарај“

Сите работи во објектот на Поликлиниката во Сарај се завршени, бидејќи паркинг просторот и околниот објект се веќе асфалтирани, вака на социјалната мрежа Фејсбук информира првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби.

Груби појаснува дека сега објектот ќе биде предаден на Министерството за здравство за набавка на обезбедената опрема.

Целосна објава:

Како што ветивме пред 5 дена, еве го завршувањето на асфалтирањето на паркингот и просторот околу новата Поликлиника во Сарај од потпишаниот анекс на договор кој не беше предвиден во основниот проект.
Со ова се завршени сите работи за пуштање во употреба на Поликлиниката во Сарај која ќе биде во служба на граѓаните.
Објектот сега ќе биде предаден на Министерството за здравство и Здравствениот дом за да се постави целата обезбедена опрема.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...