Груби: Епицентарот на животните успеси e во универзитетите, од таму зависи здравата иднина на земјата!

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби  заедно со министерот за образование и наука, Јетон Шаќири и градоначалникот на општина Струга, Рамиз Мерко денес присуствуваа на свечноста со апсолвентите и новите студенти на Меѓународниот универзитет во Струга.

Груби, на сите студенти им посака многу успех во нивниот стремеж за да ги достигнат пиадесталите на академските успеси.

„Им честитав и на апсолвентите на овој универзитет за завршувањето на циклусот додипломски и постдипломски студии, охрабрувајќи ги да го продолжат патот на знаењето и со тоа да станат фактор во највиталните процеси на развојот на државата.

На ректорот Сејфула Османи и академскиот тим на Меѓународниот универзитет во Струга им посакав прогресивен континуитет во нивната мисија за квалитетна реализација на студиските програми“, кажа Груби.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...