Груби: Целта на Владата е да имаме континуираното зголемување на платите и пензиите

За 3.087 денари повеќе или 10,9% е разликата меѓу месец април 2021 и годинава на просечната нето плата.

Нема да застанеме тука, бидејќи и покрај многуте предизвици со кои се соочуваме не само ние, туку и целиот свет, целта на Владата е да имаме континуираното зголемување на платите и пензиите.

Граѓаните се наша цел каде што го насочуваме буџетот, за подобра благосостојба, со заложба да го подигнеме животниот стандард на сите нас.

Бројките прикажани на графиконите јасно ја покажуваат нашата посветеност.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=576240430532146&set=a.262689908553868

ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...