На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обележи.

Голманот на Квинс Парк Ренџес, Сени Диенг му даде гол на Сандерленд во 92. минута. Сандерленд водеше со 2:1, па во последните моменти и Диенг отиде пред домашниот гол.

Во акцијата после корнерот топката дојде до него, а тој со глава погоди за конечни 2:2 на натпреварот.

Коментари