Голманот на Грузија пред натпреварот против Македонија потпиша нов договор со Валенсија

Гиорги Мамардашвили во овој момент важи за еден од најдобрите млади голмани во Европа, но и најдобар голман во неговата Грузија.

Доказ за неговиот квалитет е и новиот договор кој го потпиша со Валенсија. Според новиот договор Мамардашвили се обврза на верност кон Валенсија до 2027 година.

Овој потпис на грузискиот голман доаѓа пред натпреварот против Македонија во Лигата на Нации. Мамардашвили настапи во натпреварот против нас во Скопје во кој успеа да ја сочува својата мрежа.

Сега Грузија ќе ја пречека Македонија на 23. септември (петок), три дена подоцна ќе играме против Бугарија.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...