Гол каков што ретко се гледа: Сам си намести ножички и погоди 🎥

Aргентинецот Франко Валдез во дресот на боливискиот нисколигаш Ројал Обреро постигна гол каков што не се гледа често, а можат да му позавидат и фудбалерите од најсилните првенства.

Валдез имаше маестрален продор по десната страна и како „шлаг на тортата“ акцијата ја заврши со прекрасни ножички кој самиот си ги намести.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...