Глоба од 250 евра за 116 тетовци, возеле без положен возачки испит

Полициските службеници на СВР Tетово деновиве значително ги засилија  планираните активности во чие средиште се лицата кои ги управуваат возилата без положен возачки испит и валидна дозвола за тоа. Само вчера и завчера (12 и 13 јуни) на поширокото тетовско подрачје биле откриени и санкционирани 16 лица без возачка дозвола, на кои веднаш им се изготвени соодветни поднесоци, како и на сопствениците на возилата кои им ги дале да ги управуваат, иако знаеле дека немаат положено возачки испит, информираа денеска од СВР Tетово.

И едните и другите ги очекува парична глоба од 250 евра во денарска противвредност. Станува збор за лицa на возраст од 18 од 45 години кои претежно управувале патнички моторни возила и мотоцикли.

Во минатиот месец (мај) на тетовското подрачје евидентирани се вкупно 116 лица без возачки дозволи, на кои изготвени им се законски предвидените поднесоци.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...