Genta Ismajli lanson projektin e parë në gjuhën turke, vjen në bashkëpunim me Eypio – Indeksonline.net

Array

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli prej kohësh kishte paralajmëruar një projekt me artistin e mirënjohur turk, Eypio.

Por, vetëm tani kënga është finalizuar dhe tashmë është publikuar në kanalin zyrtar në YouTube e shoqëruar me videoklip.

Kënga mban emrin “Gidiyom” dhe është e realizuar në gjuhën turke, duke u bërë kështu projekti i parë i Gentës në turqisht.

Foto: Genta Ismajli/YouTube

Projekti është realizuar i gjithi me bashkëpunëtor nga Turqi, ndërsa artistja shqiptare merr vëmendje edhe me paraqitjen e saj unik dhe tejet atraktive në klip.

Sa i përket jetës private, Genta tashmë prej vitesh ka jetuar mes Kosovës dhe Turqisë pasi prej kohësh po shijon një lidhje dashurie me biznesmenin turk, Huseyin Usta.

Foto: Genta Ismajli/YouTube

Çifti u bën prindër për herë të parë në janar të këtij viti pasi këngëtarja solli në jetë binjakët, një vajzë dhe një djalë.

ПОСЛЕДНИ

Кога Гвардиола бил понуден на Црвена Звезда…

Не како тренер, туку како фудбалер…Гвардиола беше нуден на Црвена Звезда…На почетокот на сезоната 2005/06, кога црвено-белите започнаа целосна реконструкција со нов претседател...

15-годишно девојче силувано во Делчево

На 07.12.2023 полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Г.В.(38) од Делчево. Тој се сомничи дека силувал малолетничка.Во координација со Јавен...

Полицијата го расчисти случајот во Карбинци, нема елементи на кривично дело

СВР Штип во содејство со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал при Бирото за јавна безбедност и СВР Скопје...

Маричиќ: Уставните измени се единствен услов за продолжување на нашиот пат кон ЕУ

Со успешното завршување на скрининг процесот, до крајот на месецов до ЕУ ќе треба да ги доставиме клучните документи за отворање на преговорите по...