Газдата на Интер пристигна во Милано и ги разочара навивачите

Разочарувачки состанок во Интер, претседателот Женг пристигна од Кина, но не дал зелено светло за нови засилувања.

Останува да се види ПСЖ ќе ја зголеми понудата за Скриниар, но изгледа од тоа нема да има ништо затоа што 65 милиони евра се премногу.

Какви засилувања може да се очекуваат во Интер до крајот на преодниот рок?

Скоро никакви, би можел да пристигне Ачерби од Лацио и со тоа веројатно би бил завршен преодниот рок. Интер го врати Лукаку, доведени се Асилани и Раул Беланова, но тоа се играчи за подлабок ростер.

Пристигна и Микхтаријан, како и Онана од Ајакс. Најголемата загуба е Перишиќ, Видал, Весино и Санчез и онака немаа преголемо влијание на играта. Некои други алтернативи како Аканџи од Борусија Дортмунд доаѓаат во предвид само ако Скриниар замине, но како што споменавме за тоа шансите се мали.

Во италијанските медиуми се шпекулира дека Инзаги е незадоволен, во медиумите не открива ништо, но генерално Интер и со овој тим се очекува да се бори за титулата.

ПОСЛЕДНИ

Руските дезинформации за уништен „Леопард“ со германски екипаж во македонските медиуми виа Б-92

Во очај да покаже какви – такви резултати на бојното поле, соочено со постојани загуби на територии, жива сила и воена опрема, како и...

Елмас добива нов тренер во Наполи?

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQTимот на Наполи игра прилично слабо од почетокот на сезоната, а претседателот Аурелио...

Меѓународен ден на Бошњаците/ Доко: Да работиме заедно за попрогресивна земја

Скопје, 26 септември – 28 септември – Меѓународниот ден на Бошњаците денеска во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците беше одбележан преку организирана...

Древен гроб на Маите пронајден во текот на изградба на железница во Мексико

Мексиканските археолози откопаа богато украсени остатоци од човечки скелет во гробница стара повеќе од илјада години, во област каде што работниците ја завршуваат изградбата...