Фудбалерот на Челзи сакаше да изведе „пененка“, па сега му се сме цел свет🎥

Фудбалерот на Челзи, Конор Галагер стана мета на потстмев  поради начинот на кој го изведе пеналот за време на пријателски натпревар против Шарлот.

Галагер зад себе има одлична сезона, во која како позајмен играч од Челзи настапуваше во Кристал Палас.

Меѓутоа, за да се наметне во тимот на Тухел, ќе треба да се потруди повеќе, особено после овој пенал.

Англичанецот се реши за „паненка“ но биеше очајно, па денес му се смее цел свет.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...