Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен картон, а неговиот тим Ливерпул одигра 1-1.

Нуњез заработи исклучување, откако беше испровоциран од Јоаким Андерсен, но дефанзивецот на Кристал Палас сега не може да спие мирно поради тоа.

Засилувањето на Ливерпул доби црвен картон, откако го удри Андерсен со глава поради провокација, асега дефанзивецот објави на социјалните мрежи дека добива закани по неговиот живот.

„Добив околу 300-400 пораки минатата ноќ. Разбирам дека го поддржувате вашиот тим, но не би било лошо да покажете почит кон другите, наместо да глумите опасни преку социјални мрежи“, напиша Андерсен.

ПОСЛЕДНИ

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7ITренерот на Пари Сен Жермен, Кристоф Галтие на...

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IИако се поврзуваше со враќање во Европа, поточно...

Шпанците тврдат: Барселона наскоро ќе биде исфрлена од европските натпреварувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=QLKC01XSZ7IКако што објавија шпански и неколку англиски медиуми,...

Очекувано: Спалети најдобар тренер во Серија А

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТренерот на Наполи, Лучијано Спалети очекувано и заслужено беше избран за тренер на сезоната во Серија А.Спалети успеа...