Фудбалерите на Тотенхем едвај ги издржуваат напорните тренинзи на Конте

Италијанецот Антонио Конте важи за еден од тренерите кои практикуваат тешки и напорни тренинзи, посебно во летните подготовки.

На првиот тренинг во Јужна Кореја каде што фудбалерите ќе го одработат вториот дел од припремите можеше да се забележи дека некои играчи и тоа како ги исцрпуваат тренинзите на Италијанецот.

Во денешниот фудбал се случува некои фудбалери да негодуваат на ваквите напорни тренинзи, а останува да видиме како ќе биде тоа во Тотенхем.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Тотенхем постави негативен рекорд во Премиер лигата

Тотенхем имаше одличен старт и беше на врвот на Премиерлигата, но потоа следуваше период на лоши резултати и постави негативен рекорд.Лондонската екипа во...

Неверојатно промашување на Кварацхелија🎥

Јувентус и Наполи играат возбудлив натпревар кој на полувремето заврши без голови, но со многу шанси.Најзрелата ја пропушти Квича Кварацхелија, кој имаше „пенал...

Белингам мора на операција!?

Џуд Белингам оваа сезона е убедливо најдобриот фудбалер на Реал Мадрид, но тренерот Карло Анчелоти ги загрижи фановите.Англичанецот има проблем со рамото и...

Адеми му честиташе на Џафери: Али Ахмети ја руши секоја политичка бариера за Албанците 

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку објава на социјалните мрежи му честиташе на Талат Џафери за кого беше одлучено на последниот...