Фудбалерите на Македонија Ѓ.П во Софија беа дочекани со скандирање „Бугари, Бугари“

Прват македонско-бугарска пресметка пред една недела во Скопје помина без никакви провокации, но на гостински терен во Софија тоа не беше случај.

Во период кога се затегнати политичките односи меѓу Македонија и Бугарија овој натпревар привлекуваше внимание. На наш терен се помина без најдобар ред, но „лавовите“ денес во Софија беа пречекани со скандалозни скандирања.

Пред почетокот на натпреврот од трибините можеше да се слушнат извици „Бугари, Бугари…“

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...