(Фото) Вака изгледала Лепа Брена на првата лична карта: „Кој би знаел дека ќе биде ем „лепа“ ем Брена“

Како изгледала Лепа Брена на 18 години: Немала платинесто руса коса, која е денес нејзин заштитен знак,

Туку, била бринета.

Пејачката Лепа Брена пред неколку години со своите следбеници сподели фотографија од младоста, поточно од периодот кога штотуку станала полнолетна и ја извадила првата лична карта.

Брена на 18 години немала платинесто руса коса која со години ѝ беше, и се уште ѝ е заштитен знак, туку беше бринета.

Очигледно си ги средила веѓите да ѝ бидат тенки. А си ставила и карминче.

„Ова е единствената личност која успеала да изгледа убаво на фотографијата за лична карта“, „Тогаш немала ни поим што ќе им значи на луѓето, дека ќе стане Лепа Брена“, „Кој би знаел дека ќе биде ем „лепа“ ем Брена“ – ова беа само дел од многубројните коментари.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...