ФОТО: По скандалот повторно се вратија во Хрватска: Бијонсе и Џеј Зи уживаат на јахта вредна 200 милиони долари

Музичко-брачната двојка Бијонсе и Џеј Зи и нивните деца оваа година решиле да летуваат во Цавтат во Хрватска, а како што пренесуваат хрватските медиуми, биле забележани на луксузна јахта во Хрватска, прво музичарот, а потоа и неговата сопруга.

Се чини дека со нив е и нивниот телохранител Јулиус Герхард де Бур, кој исто така во претходниот период се дружеше со познатата двојка, а кој е одговорен за скандалот што се случи во Хрватска во 2009 година.

Фото: Профимедиа

Имено, Бијонсе и Џеј Зи престојуваа во Хрватска во 2009 и 2011 година, додека го чекаа раѓањето на нивното прво дете, ќерката Блу Ајви Картер, а летото 2009 година овој телохранител ги нападна фоторепортерите и ТВ-снимателите од Дубровник.

Тогаш со рака ја „удри“ камерата на еден снимател. Апаратот падна на земја и беше скршен рефлекторот за осветлување. Инцидентот продолжи, па Џулиус го удри камерманот три пати – со ногата над задникот. На крајот ја фрлил стативата на камерманот во морето, а Џеј Зи се насмевна и му рече да го фрли и снимателот на истиот начин.

На излегување Бур на лош хрватска јазик ги опцу насобраните.

Сè се случи околу еден час и 30 минути откако Бијонсе и Џеј Зи го напуштиле ресторанот каде што вечерале. Телохранителот на пејачката Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи беше казнет во Дубровник поради физички напад на снимател на локална телевизија, напиша „Јутарњи лист“.

„Инцидентот се случи ноќта меѓу вторникот и средата во старото градско пристаниште во Дубровник, кога 31-годишниот холандски државјанин Јулиус Герхард де Бур физички го нападнал снимателот Драган Бановиќ, сопственик на локална ТВ-станица. Судијата на Судот за прекршоци во Дубровник го казни Де Бур со 68 евра поради „грубо нарушување на јавниот ред и мир“, пренесе Бета.

ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...