ФОТО: Иако има 52 години, на витката фигура на сопругата на Ибрахимовиќ ѝ завидуваат многумина

Сопругата на фудбалерот Златан Ибрахимовиќ, Хелена Сегер (52), привлекува внимание каде и да се појави и луѓето едноставно се маѓепсани од нејзината природна убавина. Затоа многумина не се изненадени зошто таа е избраничката на Златан.

Покрај претприемачкиот живот, Хелена е посветена и на семејството, па нема многу време за слободни активности. Сепак, таа секогаш наоѓа „5 минути за себе“, а во една прилика откри како успева да одржи завидна килажа, односно која е тајната на нејзината „диета“.

Станува збор за дисциплинирана исхрана која вклучува внесување на термички обработена храна. Исто така, како што еднаш истакна, таа се труди да се погрижи нејзиното дневно мени да содржи природна и свежа храна која подоцна ѝ помага при тренинзите.

Ретко консумира нездрава храна, но и кога се случува тоа се труди да не претера.

Физичката активност на Хелена вклучува тренинг со оптимално оптоварување. Според нејзиниот личен план за тренинг, таа прави вежби со тегови кои се насочени кон сите мускули на телото.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...