Флорентино Перез со изненадувачки гест кон Барселона

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез ги поздравил колегите од големиот ривал Барселона за привлекувањето на Роберт Левандовски.

Новинарот Жерард Ромеро откри дека веднаш после официјалното објавување на трансферот, „кралевите“ испратиле писмо до Каталонците потпишано од Флорентино Перез.

Ваквиот гест на Перез е изненадувачки со оглед на фактот дека пред неколку години Левандовски беше трансфер цел на Реал Мадрид.

Меѓутоа, го поздравил трансферот и испратил комплименти до големиот ривал.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...