Филипо Инзаги ќе води нов клуб

Италијанската фудбалска легенда Филип Инзаги стана нов тренер на второлигашот Реџина со која потпиша договор на три години.

Поранешниот голгетер во тренерската кариера важи за мајстор за промоција на тимовите во елитата. Претходно такво нешто му успеваше со Венеција и Беневенто, сега се надева дека Реџина ќе биде третиот клуб кој ќе го врати во елитното друштво.

Во минатата сезона Реџина се бореше за опстанок во Серија Б и заврши над линијата за опстанок, меѓутоа во новиот шампионат влегува со поголема желба и амбиции да се врати помеѓу најдобрите.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...

Пресуда на Основен кривичен суд – Клиника Жан Митрев нема пропусти во работењето

1,1K Основниот кривичен суд потврди дека нема никакви пропусти во работењето на Клиничката болница Жан Митрев. Обвиненијата на МАЛМЕД во однос на наводите за прекршоци...