ФИФА спрема револуција: Во Катар може да се воведе нешто ново во ТВ преносите

ФИФА изгледа спрема нова фудбалска револуција на Светското првенство во Катар кое ќе се одржи на крајот од годината.

Светската фудбалска организација има намера да постави камери во соблекувалните на екипите и снимките да се пуштаат во текот на преносите. Така навивачите би имале прилика да видат во какво расположение фудбалерите влегуваат во натпреварите и други детали.

ФИФА сака Катар да биде чекор понапред, а за оваа идеја ќе се разговара на следниот состанок. Најавите се дека можат да бидат поставени две камери, додека снимката би се пуштила во некое време од преносот и на полувремето.

Изборот на пуштените снимки ќе биде случаен и фудбалерите нема да знаат што ќе се пушти во преносот. Се чека и реакција на репрезентациите на овој предлог.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Парите прават чуда: Меси, КР и Бензема играат за ист клуб во Лигата на шампионите во сезоната 2023/24?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд почетокот на јуни, сопственикот на Њукасл Јунајтед е и мнозински акционер на четири водечки клубови во Саудиска...

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...