Фердинанд: Нормално дека Роналдо нема да биде задоволен и јас не би бил

Се погласно се најавува дека Роналдо сака да замине од Манчестер Јунајтед, а на оваа тема сега зборуваше и Рио Фердинанд.

Роналдо минатото лето се врати на „Олд Трафорд“ и неговото враќање беше дочекано со еуфорија и надеж дека клубот ќе се врати на победничките патеки. Сепак, резултатите на тимот се далеку од посакуваните.

За Рио Фердинанд нормално е Роналдо да не биде среќен.

„Секако дека не е среќен. Зборувате за Кристијано Роналдо. Не разбирам како голема приказна е тоа дека не бил задоволен од работите во клубот. Нормално е да не биде и јас не би бил. Секој што сака да победува и да освојува трофеи, секој што е навикнат да биде на врвот во борба за најголемите трофеи нема да биде“.

„Кога еден таков играч одеднаш ќе остане без пласман во ЛШ не можете да очекувате да е среќен“, смета Фердинанд.

Според последните информации од Островот Роналдо во овој момент најблиску е до преселба во Челзи.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Лаутаро наскоро става потпис на нов договор

Лаутаро Мартинез игра фантастична сезона во дресот на Интер, па „нероаѕурите“ му спремија нов договор.Извршниот директор, Бепе Марота потврди дека клубот веќе започнал...

Де Лаурентис: Не може да се освои Скудето без измами

Наполи минатата сезона после повеќе од 30 години постигна историски успех и го освои Скудетото.Наполи и оваа сезона влезе како еден од главните...

Ема Стоун блесна во фустан кој остава малку на имагинацијата

126 На премиерата на црната комедија „Poor Things“, 35-годишната актерка Ема Стоун се појави во шик жолт фустан од Луј Витон. За овој луксузен француски бренд,...

12-годишно девојче прегазено на булевар „Србија“, надвор од животна опасност

Малолетно девојче е прегазено вечерва на булеварот Србија кај бензинската пумпа „Лукоил“. Според информациите станува збор за девојче на возраст од околу 12 години, а...