Фердинанд: Мегваер треба да си замине од Јунајтед, Тен Хаг го омаловажува

Хари Мегваер често пати се наоѓа на мета на критики на фудбалската јавност, а англиските медиуми пишуваа и за негово можно заминување од Манчестер Јунајтед.

Пред неколку дена се појави информација дека Астон Вила започнала преговори да го доведе, сепак брзо стигна и демант за таквите информации.

Легендата на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд зборуваше за ситуацијата на Мегваер и го советуваше да го искористи овој преоден рок.

Фердинанд некогаш беше незаменлив стопер во Манчестер Јунајтед, одигра 455 натпревари и со овој клуб освои се што може да се освои.

Мегваер Манчестер Јунајтед го доведе како најскап дефанзивец на сите времиња. За него „цревените ѓаволи“ на Лестер му платија 87 милиони евра, но во последно време Тен Хаг не го користи. На Фердинанд не му е јасно како Лук Шо може да игра стопер пред Мегваер.

„Како е можно Лук Шо да игра стопер место него?! Ако во мое време беше така со Патрис (Евра), би го задавил. Би влегол во канцеларијата на тренерот и би го прашал дали ме омаловажува.

Хари Мегваер мора да си замине. Игра натпревари во купот, а во тимот е само затоа што Јунајтед во овој момент не може никого да доведе“, изјави Фердинанд.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЛамин Јамал е последниот голем талент кој излезе од познатата академија на Барселона,...

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQЕкипата на Ал Наср со 1:2 победи против Ал Тае во Сауиската лига, а херој беше...

Груби: Владата преку обврзници им помага на општина Тетово и Желино да ги подмират неплатените обврски

Владата на Република Северна Македонија преку финансискиот инструмент- структурни обврзници издадени од страна на Министерството за финансии ќе им помогне на општините Тетово и...

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=gTf9xIolFwQДефанзивците на Манчестер Јунајтед, Лисандро Мартинез и Серхио Регилон се здобија со повреди...