Феликс пристигна во вистински момент: Пулишиќ надвор од терените подолго време


ТОП 5 можни трансфери овој Јануари – Феликс веќе потпиша ↓↓↓


Кристијан Пулишиќ ќе мора да паузира подолг период, потврди денес Челзи. Така трансферот на Жоао Феликс дојде во вистински момент.

Менаџерот на Челзи, Греам Потер денеска ја потврди лошата вест за повредата на Кристијан Пулишиќ. Зборуваше и за ситуацијата со другите фудбалери.

„Пулишиќ е повреден и ќе биде надвор од терените неколку месеци, Стерлинг е полесно повреден, но мора да паузира. Лофтус-Чик и Чилвел се блиску до враќање, а Рис Џејмс почна да трча и да тренира одвоено од тимот“, рече тој. Потерата.

Португалецот Феликс ќе може да дебитира за Челзи веќе во следниот натпревар против Кристал Палас. Челзи утре гостува во Фулам, но прерано е да се очекува дека Феликс ќе игра во овој натпревар.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...