Фаворитот за наследник на Алегри продолжува во Премиер лигата?

Иако се најавуваше како можен наследник на Алегри, Роберто Де Зерби би можел да биде новито менаџер на Брајтон.

Преговорите помеѓу 43-годишниот стратег и раководството на премиерлигашот се одвивале добро, а најдоцна до понеделник би требало да биде донесена одлуката за негово именување за нов тренер.

Кариерата како тренер Италијанецот ја започна во 2013 година. Одлично работеше во Сасуоло од 2018 до 2021, а минатата сезона помина како прв тренер на Шахтјор Доњеск.

Во Брајтон тој би пристигнал на местото на Грахам Потер кој го наследи Томас Тухел во Челзи.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...