Фановите на Реал не го заборавиле одбивањето на Мбапе

Реал Мадрид синоќа ја збогати галеријата со уште еден важен трофеј, во Суперкупот на Европа.

„Кралевите“ го победија Ајнтрахт и ја освоија 5-та титула во европскиот Суперкуп.

Меѓутоа, навивачите на Реал покажаа дека се уште не го заборавиле одбивањето на Килијан Мбапе, кој одби да се пресели во Мадрид ова лето.

Еден навивач на трибините извади дрес од Мбапе со кој алудираше дека Французинот има НУЛА титули во Лигата на шампиони.

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...