Eвропа ја чека ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите

Со вчерашните одиграни натпреварот во плеј-офот познати се и сити учесници во новото издание на Лигата на шампионите, а за денес е закажана ждрепката за групната фаза.

Како и секогаш клубовите се поделени во четири шешири. Македонија оваа година во најелитното европско натпреварување ќе има двајца претставници и тоа Аријан Адеми и Стефан Ристовски кои вчера го испратија Бодо Глимт во Лигата на Европа.

ШЕШИР 1: Реал Мадрид, Ајнтрахт Франкфурт, Манчестер Сити, Милан, Баерн Минхен, ПСЖ, Порто и Ајакс

ШЕШИР 2: Ливерпул, Челси, Барселона, Јувентус, Атлетико Мадрид, Севиља, РБ Лајпциг и Тотенхем

ШЕШИР 3: Борусија Дортмунд, РБ Салцбург, Шахтар, Интер, Наполи, Бенфика, Спортинг Лисабон и Баер Леверкузен

ШЕШИР 4: Ренџерс, Динамо Загреб, Марсеј, Копенхаген, Клуб Бриж, Селтик, Викторија Плзен и Макаби Хаифа

Групната фаза поради Светското првенство во Катар треба да заврши за помалку од два месеци, па така првото коло коло е закажано за 6/7 септември, а последното 1/2 ноември.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...