Ескалација на ситуацијата, демонстрантите ја урнаа оградата и сакаат да влезат во Собранието

Инциденти пред Собранието, откако дел од демонстрантите ја пробија заштитната ограда и сакаат да влезат во зградата.

Пред вратите на Собранието, има голем полициски кордон, што ги спречува присутните демонстранти.

Дел од демонстрантите се со качулки и фантомки на главите.

Се слушаат и експлозии од шок-бомби. Полицајците со штитници не дозволуваат да ескалираа состојбата.

Претходно насобраните граѓани негодуваа на говорите на присутните на бината. Летаат камења и шишиња кон полицајците кои ја штитат зградата на Собранието.

ПОСЛЕДНИ

Дресовите на Белингам се продаваат „како алва“, Реал трие раце

Шпанскиот гигант Реал Мадрид минатото лето го купи Џуд Белингам за 100 милиони евра, а Англичанецот е вистински хит од почетокот на сезоната.Англискиот репрезентативец...

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.Лео Меси постигна 10 гола на седум...

Приведено уште едно лице бидејќи помагал на Палчо да транзитира низ Бугарија

Обвинителството потврдува дека вечерва е приведено уште едно лице лице бидејќи помагал на Палчо по извршеното убиство на 14 годишната Вања. „Обвинителството поднесе предлог за...

Пикси до Видиќ: И да сум заработил 16 милиони евра, па што?!

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси даде интервју за српски „Журнал“ во кое зборуваше за Немања Видиќ.Видиќ минатата недела кажа дека Пикси...