Манчестер Јунајтед одигра пријателски меч против Врексам (4:1), на кој дебитираа Ериксен Мартинез.

Ериксен уште од првиот меч покажа дека ќе биде одлично засилување за „црвените ѓаволи“ и постигна гол на дебито.

Покрај Ериксен, за Манчестер Јунајтед головите ги постигнаа младите Амад и Гарначо, како и левиот бек Телес.

Натпреварот се одигра на тренинг центарот Керингтон и беше од затворен тип.

Коментари