Ердоган: Работиме на стабилноста и просперитетот на Балканот

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Анкара работи на воспоставување стабилност и просперитет на Балканот, јави „Анадолија“.

„Работиме на воспоставување стабилност, соработка и просперитет на Балканот, со кој имаме длабоки врски“ – рече турскиот претседател на отворањето на 13. Конференција на амбасадори во Анкара.

Претседателот на Турција во врска со последните конфликти меѓу Израел и палестинскиот Исламски џихад изјави дека нема оправдување за убивање палестински цивили и дека Турција стои до палестинскиот народ.

„Џамијата Ал Акса е „црвена линија“ за Турција. Нема оправдување за убивање деца, бебиња во пелени. Турција стои со палестинскиот народ и браќата од Газа“ – изјави Ердоган.

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...