Ентони: Тен Хаг го вади најдоброто од мене

Бразилецот Ентони е најскапо засилување за Манчестер Јунајтед ова лето и не ја криеше радоста што го облече црвениот дрес.

После долгите преговори „црвените ѓаволи“ конечно го официјализираше трансферот за кого плати 100 милиони евра.

„Ова е неверојатен момент во мојата кариера. Се приклучувам на еден од најпознатите клубови во светот. Благодарен сум им на сите што веруваа во мене, а особено на моето семејство, на сите мои тренери и соиграчи, бидејќи без нив немаше да стигнам толку далеку“.

„Играњето под водство на Ерик тен Хаг во Ајакс беше совршено за мене и за мојот развој. Неговиот стил на фудбал и тој како тренер го вади најдоброто од мене и возбуден сум поради неговите планови за Манчестер Јунајтед“, изјави Ентони.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...