Џена Ортега на црвениот тепих на Златниот глобус во нов имиџ (ФОТО/ВИДЕО)

Актерката Џена Ортега, позната по улогата на Венсдеј Адамс во истоимената ТВ серија, на црвениот тепих на Златните глобуси се појави во нов имиџ.

Во декември минатата година, Џена Ортега драстично го промени имиџот – се ослободи од долгата црна коса што ја поврзуваше со Венсдеј.

Првото јавно појавување на Ортега во новиот имиџ се случи на 80-тото доделување на наградите Златен глобус, кое се одржа ноќта на 11 јануари во Беверли Хилс.

20-годишната актерка во јавноста се појави во лелеав фустан на „Гучи“ со процепи на струкот, изработен од проѕирна плисирана ткаенина. Фантастичниот изглед го комплетираа сребрените чевли со платформа и потпетици, неколку синџири, нараквици и прстени.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...