„Ел Класико“ не може да биде пријателски меч 🎥

Барселона и Реал Мадрид одиграа пријателски меч во Лас Вегас, а Каталонците победија со спектакуларниот погодок на Рафиња.

Иако немаше значење овој меч, сепак на теренот беа забележани искри меѓу фудбалерите, кои во финишот на првото полувреме се „фатија за гуша“.

Најжестоки беа Антонио Рудигер од Реал Мадрид и Роналд Араухо од Барселона, па мораа да интервенираат и останатите за да спречат поголем инцидент.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...