Џек Вилшир се врати во Арсенал

Поранешниот фудбалер на Арсенал и репрезентацијата на Англија ја заврши играчката кариера пред само неколку дена, а сега доби нов ангажман.

Вилшир се одлучи да стави крај на 30 години после една сезона помината во дански Архус. Најголема трага остави играјќи за Арсенал каде што помина скоро цела деценија, одигра повеќе од 100 натпревари за „топџиите“ и остави длабока трага.

Арсенал одлучи да му понуди место во младинскиот тим, а сега веќе поранешниот фудбалер со задоволство го прифатил.

Така Вилшер се враќа во својот Арсенал и започнува ново поглавје во животот, сигурно дека ќе има што да ги научи младите фудбалери.

Коментари
ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...