Џек Вилшир на 30 години објави крај на кариерата

Некогашната голема надеж на Арсенал и поранешен репрезентативец на Англија, Џек Вилшир објави крај на активната фудбалска кариера.

Вилшир има само 30 години, но после сите проблеми со кој се соочуваше изминатите сезони одлучи да стави крај. Неколку години наназад неговата кариера е во пад, а последниот ангажман го имаше во дански, Архус.

„Објавувам дека се повлекувам од професионалниот фудбал. Имав неверојатно патување исполнето со многу убави моменти. Се чувствувам привилегиран поради се што поминав во кариерата. Од мало момче со топката во дворот стигнав до капитенската лента на мојот сакан Арсенал. Играв и на Светско првенство за својата земја, го живеев мојот сон“, стои во дел од пораката со која се прости.

Коментари

ПОСЛЕДНИ

Официјално: Малдини го напушти Милан

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusТоа што се најавуваше сега доби официјална потврда, Паоло Малдини и Милан се разделија.Италијанскиот клуб со официјално соопштение...

Јувентус ги информирал Реал и Барса дека излегува од Суперлигата

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusОд Јувентус испратиле писмо до Реал Мадрид и Барселона со кое ги информираат двата клуба дека „бјанконерите“ стартувале...

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusАнхел ди Марија официјално го потврди заминувањето на Јувентус, после само една година.Ди Марија сезонава во Серија А...

Топ 10 најголеми фудбалски дербија 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓https://www.youtube.com/watch?v=u6Zl0WYIHusА што се смета за дерби натпревар ? Локација! Многу дербиња се меѓу локалните ривали. Ова им олеснува...