Еден трансфер може да го скара Чави и Лапорта

Евентуален трансфер на Рубен Невеш во Барселона може сериозно да ги наруши односите помеѓу тренерот Чави и претседателот Лапорта, пренесува „АС“.

Барселона мора да донесе замена за Бускетс, кој на крајот на сезоната заминува од клубот, па потрагата веќе започна.

Чави инсистира како наследник на Бускетс да пристигне Асиер Иларименди од Реал Сосиедад. Во исто време претседателот Лапорта преферира да го купи Невеш од Вулверхемптон.

Невеш на лето влегува во последната година од договорот, па неговата цена драстично ќе се намали и тој трансфер ќе биде полесен за реализација.

Меѓутоа, Португалецот не е профил на играч за врска каков што сака Чави, па тоа може да донесе до голем конфликт помеѓу двајцата.

ПОСЛЕДНИ

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Адеми: Албанската опозиција предводена од ВМРО го блокираше Законот за игри на среќа

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Арбер Адеми преку прес-конференција ги отфрли сите тврдења на албанската опозиција за Законот за игри на среќа. Адеми рече...