Двоен судар во Турција, најмалку 15 загинати

Тројца пожарникари, четворица работници на брзата помош и двајца новинари се меѓу 15-те загинати, соопшти гувернерот на Газиантеп, Давут Ѓул.

Спасувачките служби прво пристигнале на автопатот на местото на несреќата на минибусот, а потоа во нив удрил патнички автобус. Автобусот се превртел и се лизгал 200 метри, при што удрил во екипа на брза помош и медиумска екипа. Загинале двајца новинари на новинската агенција ИХА.

Телевизијата НТВ пренесе снимка од местото на несреќата на која се гледа како жртвите се извлекуваат од автобусот, опишувајќи ја ситуацијата како „хаотична“.

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...