Два месеци по разделбата со Пике: Шакира насмеана и среќна ужива со синовите во Мексико

Пејачката Шакира на крајот на мај ја прекина долгогодишната врска со фудбалерот Жерар Пике, со кој има два сина. Сега, на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледа дека пејачката е на летен одмор со своите деца далеку од Барселона, каде што живеат.

Токму како што и се шпекулираше дека Шакира копнее да ја напушти Барселона, каде што животот по раскинувањето со Пике веќе не ѝ е најудобен, таа ги спакувала куферите и го напуштила градот. Затоа славната Колумбијка го искористи летниот одмор и периодот во кој нема музичка турнеја и замина во Мексико со синовите Саша и Милан.

Shakira shows off her curves in a lavender bra and shorts on a beach in  Cabo San Lucas with her sons - Ukwithny

ПОСЛЕДНИ

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMМанчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените...

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ https://www.youtube.com/watch?v=VWHUjtOK-xMТурскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа...

Ковачевски: Младите образовани луѓе ѝ се потребни на државата

Премиерот Ковачевски присуствуваше на првиот академски час и доделувањето индекси на новите студенти на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје,...

Адеми: Опозицијата ги штити интересите на казината, веќе две години го блокира Законот за игри на среќа

Координаторот на Демократската унија за интеграцијаа,  Арбер Адеми на денеска на прес-конференција изјави дека албанската опозиција се претворила во мегафон на македонската опозиција ВМРО-ДПМНЕ. Според...