ДУИ со комплетно нова листа на кандидати на изборите во Тетово

Демократската унија за интеграција вчера ја поднесе кандидатската листа за советници во Советот на општина Тетово за изборите што се очекуваат да се одржат на 20 август годинава.

Од партијата велат дека на овој изборен циклус има комплетно нова листа на кандидати за советници од различни профили.

1. Фатон Ахмети (Носител на листа)

2. Ветон Мурати

3. Теута Абази

4. Амет Реџепи

5. Емин Велија

6. Линдита Јахјаи

7. Шпреса Ќазими

8. Фитим Мустафи

9. Кујтеса Бајрами

10. Сали Елмази

11. Лиридон Диша

12. Фатиме Лика

13. Гезим Бафќари

14. Лилберт Мемети

15. Рамије Даути

16. Кренар Бериша

17. Луиза Алија

18. Наим Ајдини

19. Арбноре Дехари

20. Елвира Лимани

21. Артан Ејупи

22. Наиле Дурмиши

23. Алајдин Авзиу

24. Арменд Фазлиу

25. Мерита Мустафаи

26. Ендрин Кадриу

27. Беким Смаили

28. Нора Муареми

29. Рабије Мурат

30. Бајрам Реџепи

31. Ештреф Дехари

ПОСЛЕДНИ

„Лузер“ на колото: Му смееше во лице на Рабио, па експресно доби одговор…🎥

Вчерашниот натпревар во Серија А помеѓу Монца и Јувентус имаше луда завршница во која Монца стигна до изедначување во 92. минута, но само...

Трагикомендија: Славниот англиски клуб примаше смешни голови во ФА Купот – навивачите бараат истрага! 🎥

Славниот Нотс Каунти се најде во центарот на вниманието по натпреварот против Шрузебри во ФА Купот – причината е огромните сомнежи дека станува...

Извлечени групите за Европското првенство!

Наредното лето во Германија ќе се игра Европското првенство, а денес беа и извлечени групите за собирот на најдобрите вропски репрезентации.ГРУПА А: Германија,...

📷Меколи Калкин доби ѕвезда на Булеварот на славните

152 Меколи Калкин, кој го играше осумгодишниот Кевин Мекалистер во божиќниот филм „Сам дома“, доби ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд во Лос Анџелес,...